close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 maja 2017

  W dniu 28 maja w ogrodach Ambasady RP odbyło się zakończenie roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Helsinkach tradycyjnie połączone z Dniem Dziecka.

  Podczas Dnia Dziecka zorganizowanego przez Polonijne Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne i rodziców dzieci najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w wielu przygotowanych dla nich zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się stacja eksperymentalna, gdzie można było poznać podstawowe tajniki wiedzy chemicznej, pokazywanej na przykładach substancji używanych powszechnie w domu. Inni najmłodsi wybrali zwiedzanie ogrodu szklakiem ukrytych krasnali Wrocławia lub zapoznanie się legendami Dolnego Śląska, który to region stanowił temat przewodni tegorocznego Dnia Dziecka. Dla dzieci i rodziców przygotowany został też kiermasz książek i gier.

   

  Po Dniu Dziecka uczniowie wraz z rodzicami udali się do rezydencji Ambasadora RP, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw i nagród książkowych oraz zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Helsinkach i uczniów pobierającym naukę języka polskiego w szkołach fińskich w Helsinkach, Espoo i Vantaa.

  DD1
  DD3
  DD9
  DD93
  DD94

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: